Kes kasvatab Sinu last?

Einstein3000 #002

Aitäh huvi eest, selleks korraks on registreerumine lõppenud

Julge muutuda paremaks lapsevanemaks!

Insplay toodab iga kuu oma arengust ja kasvamisest huvitatud lapsevanematele saadet Einstein3000. Igal saatel on üks põnev ja hariv peateema, kaks üksteise vaateid täiendavat põhikülalist ja üks inspireeriv vaheklipp üllatuskülalisega. Saadet juhib Insplay tegevjuht Andres Sirel, sündmus kantakse üle põhilistesse e-kanalitesse.

Teine saade on teemal “Kes kasvatab minu last?”, mis põhineb Insplay poolt suvel 1020 lapsevanema seas korraldatud kliendiuuringul. Uuringus küsisime lapsevanematelt ootuste kohta haridussüsteemile ja koolile. Saates otsime tasakaalu, positiivseid ja praktilisi lahendusi lapsevanema perspektiivist.

Saates tuleb jutuks

  • Millised on lapsevanemaks olemise juures kõige suuremad väljakutsed ja kui tihti neile mõeldakse?

  • Mis on lapsevanemate peamised lastega seotud murekohad?

  • Lapsevanema perspektiiv ja roll - kas ma olen piisavalt hea lapsevanem?

  • Kes mõjutab ja kasvatab minu last tegelikult? YouTube, meedia, õpetajad, naabrid, sõbrad, sugulased jne.

  • Lapsevanema ootused haridussüsteemile ja koolile? Õppemetoodikad, huviharidus, õpetajate hoiakud, hindamissüsteem jne.

  • Kuidas lapsevanem saab lisandväärtust pakkuda koolisüsteemile? Koostöö ja suhe ühise eesmärgi nimel.

  • Mis aitab lapsevanemal paremini õnnestuda?


Üritusest osalejatel on võimalik esitada saatekülalistele küsimusi sündmusele registreerumise vormis. Registreerunutele saadetakse sündmuse meeldetuletused ja link otseetriga liitumiseks.

Merle Liivak
Merle Liivak Praks / esineja
Ajakiri EMA peatoimetaja
Ajakirjanik ja mitme väljaande peatoimetajana tuntud Merle Liivak Praks on teadlik kolme lapse vanem. Hetkel kasvatab ja juhatab ta teisi lapsevanemaid läbi selle, et on ajakirja EMA peatoimetaja. Merle on juhtinud Vikeraadios Peresaadet. Merle ja tema mees, sisearhitekt ja endine EKA sisearhitektuuri professor Hannes Praks, moodustavad kokku loomingulise paari.
Merle on laste tugevuste ja individuaalsuse toetamisest huvitatud lapsevanem, kes ei soovi, et tema lastest vormitakse Harju keskmine!
Merle on mitmekülgne ja loominguline, läbi ja lõhki sisuinimene. Lisaks ajakirjade peatoimetamisele ja sisujuhtimisele (Cosmopolitan, Anne & Stiil) on Merle lastele suunatud Kahvliahvi kokaraamatute autor. Juba kolmandat hooaega jookseb ERR-s Merle viimaseid põnevaid kokandusprojekte, lastele ja noortele suunatud kokasaade Magus molekul. Saatesarja eesmärk on inspireerida ja julgustada lapsi ja nende vanemaid koos teadust avastama ja süüa valmistama. Merle on veendunud, et lapsi ei tuleks köögist ära ajada, vaid neid tuleks selle asemel toidutegemisse kaasata!
Viimased aastad elab Merle koos perega maal niipalju kui see on võimalik. Merle väärtustab puhast keskkonda ja tervisliku toitu. Maal elamine võimaldab keskenduda olulisele! Merle pole oma lapsi pannud tavakooli ja tal on oma kindel arusaam tavalisest koolist. Tema lapsed õpivad Püha Johannese Koolis. Miks? Vaata saadet ja saad teada!
Hendrik Agur
Hendrik Agur / esineja
Kohtla-Järve Gümnaasiumi direktor
Haridusjuht Hendrik Agur on tuntud peamiselt kui Gustav Adolfi Gümnaasiumi pikaaegne direktor. Hendrik ei kannata mugavustsooni. Mõned aastad tagasi võttis ta vastu uue väljakutse minna Kohtla-Järvele tühjale kohale rajama uut riigigümnaasiumi. Tänaseks on Hendrik uue kooli nullist - alates nurgakivist üles ehitanud.
Hendrik Agur on uuenduslik ja tervikut nägev koolijuht, kelle jaoks pole ükski idee piisavalt hullumeelne. Olgu siis Gustav Adolfi Gümnaasiumi helikopteri maandumisplatsiga põhikooli rajamine ja sinna uue täismõõtmetes oreli hankimine. Kõik on võimalik!
Hendriku meelest peab kool pakkuma lastele ja noortele toetavat keskkonda ja mitmekülgseid arenemisvõimalusi. Olgu selleks robootika, muusika, meedia või disain. Hendriku jaoks on oluline, et õpetajate silm säraks ja nad oleksid lastele innustavaks ja julgustavaks partneriks. Kooli parimate õpetajate saamisel on Hendriku meelest peamisteks motivaatoriteks toetav ja arendav töökeskkond, väljakutsed ja särav tiim. Hendrik on veendunud, et kõige paremini õpitakse teisi õpetades. Hendrik hindab mitmekülgsust, olles ise pillimees.
Kui haridusjuhte saaks kloonida, siis alustada võiks just Hendrik Agurist!
Andres Sirel
Andres Sirel / saatejuht
Insplay tegevjuht
Andres on kiire elustiiliga kahe tütre isa, elukestev õppija ja parandamatu optimist. Andres töötas üksteist aastat Microsoftis, kus alustas Microsofti tehnoloogiaevengelistina. Viimastel aastatel juhtis Andres Malaisias Windowsi ja seadmete äriüksust. Andres naases mõned aastad tagasi Eestisse arendama isa poolt 30 aastat tagasi asutatud pereettevõtet Insplay. Ta on üks neid õnnelikke, kelle jaoks on töö ühtlasi ka hobi. “Me kõik kipume vahel võtma elu liiga tõsiselt,” ütleb Andres, kelle missioon on aidata teistel saada parem kontakt iseenda, rõõmsama elu ja mängulise arenguga. “Soovime uue otsestuudio formaadiga erineda teistest taskumeedia pakkujatest, pakkudes helile lisaks ka pilti ja põnevat ad hoc vaheklippi. Saate-sündmuse juhtimine ja modereerimine on mulle põnev väljakutse.”
Toimumisaeg
neljapäev
9. detsember 2021
18:00 19:30 Europe/Tallinn
Asukoht

Nutika Vanema Klubi

--Nutika Vanema Klubi--
andres@nutikasvanem.ee
Korraldaja

Nutika Vanema Klubi

andres@nutikasvanem.ee
JAGA

Aita levitada sõna ja jaga arvamust selle sündmuse kohta.

Insplay toodab iga kuu oma arengust ja kasvamisest huvitatud lapsevanematele saadet Einstein3000. Igal saatel on üks põnev ja hariv peateema, kaks üksteise vaateid täiendavat põhikülalist ja üks inspireeriv vaheklipp üllatuskülalisega. Saadet juhib Insplay tegevjuht Andres Sirel, sündmus kantakse üle e-kanalisse.