Kuidas toetada lapse vaimset tervist?

Einstein3000 #005

Aitäh huvi eest, selleks korraks on registreerumine lõppenud

Kuidas toetada lapse vaimset tervist?

Nutikatele lapsevanematele suunatud Einstein3000 viienda saate peateema on vaimne tervis ja kuidas seda laste, noorte ja iseenda puhul toetada.

Täiskasvanu ja lapse vaimne tervis on omavahel tihedas seoses. Täiskasvanu tunded ja elamused kanduvad lapsele üle. Insplay korraldatud uuringus lapsevanemate seas tuli ühe lapsevanemate põhimurena välja laste vaimne tervis.

Saates otsime võimalusi ja praktilisi lahendusi, kuidas säästa oma vaimset tervist, lahendada probleeme ja püsida õnnelik.

Saates püüame vastata küsimustele

  • Miks on vaimsest tervisest rääkimine oluline?

  • Kuidas luua endas ja lapses sisemist rahu ja tasakaalu?

  • Kuidas enda vaimseid probleeme lapsele mitte edasi kanda?

  • Kuidas toetada last eakohaste emotsioonidega toimetulekut, näiteks teismelise eas?

  • Kuidas anda lapsele kindlustunnet ja luua turvalist ruumi?
  • Milliseid on igapäevased praktikad, et tuua ellu rohkem tasakaalu?
  • Kuidas tulla toime lapse tundlikkusega ja vältida hinnangute andmisega lapse tunnete riivamist?
  • Kuidas ära tunda olukorda, millal kaasata professionaalset abi?
  • Kuidas olla lapsele toetav sõber ja kaaslane?


Üritusest osalejatel on võimalik esitada saatekülalistele küsimusi sündmusele registreerumise vormis. Registreerunutele saadetakse sündmuse meeldetuletused ja link otseetriga liitumiseks.

Ingvar Villido / esineja
Vaimsete praktikate koolitaja ja mentor
Ingvar Villidot peavad paljud meie päris oma guruks. Ta on rajanud koolkonna ja Lilleorus asuva vaimse õppe keskuse. Villido õpetus on segu jooga parimatest praktikatest koos tema enda välja töötatud enesejuhtimise ja teadliku muutuse süsteemiga. Villido julgustab ja juhendab inimesi ise oma elu eest vastutust võtma ja pakub välja rea teadlikkuse arendamisel põhinevaid enesejuhtimise ja emotsioonide haldamise tööriistu kursuste all Practical Consciousness (varem: Teadliku Muutuse Kunst). Ingvar Villido pakutav meetod baseerub tema pikaajalisel empiirilisel uurimustööl ning ühendab endas idamaise traditsiooni kõrval ka Lääne kaasaegseima psühholoogia ja aju-uuringute valdkonnad, millesse teeb oma loengutes tihti viiteid.

Ingvar Villido ütleb, et kõik meie hädad peretülidest ühiskondlike vastasseisude ja ökokatastroofideni on tingitud iseseisvalt aktiveeruvatest emotsioonidest ja oskamatusest teadlikkust kasutada. Villido õpetab juhtima emotsioone, mitte kaasa minema automaatselt tekkinud negatiivsete emotsioonide ja reaktsioonidega. Ingvar õpetab tundma end alati hästi ja õnnelikult.

Ingvar Villido on pidanud loenguid haridustöötajatele ja lapsevanematele. Ta on rääkinud lapsevanematele, kuidas nende lapsepõlvemustrid mõjutavad lapsi ja mida teha, et neid murda. Ta on üks Tuleviku Hariduse SA asutajatest. Sihtasutuse eesmärgiks on iga lapse ja õpetaja, kooli, haridussüsteemi ning ühiskonna suutlikkuse suurendamine läbi isikliku jätkusuutlikkuse ja igapäevaeluga efektiivsemalt hakkama saamise tugevdamise, intrapersonaalsete ja sotsiaalsete oskuste arendamise ja inimese sisemaailma tundma õppimise ja juhtimise kompetentside kättesaadavuse tagamise.

Ingvar Villidolt on internetis, sealhulgas YouTubes tasuta kättesaadavad paljud tasuta loengud, mis avavad silmi ja meeli ka skeptilisema meelelaadiga inimestel ning traditsioonilise psühholoogia ja psühhiaatria tegijatel.
Rita Rätsepp / esineja
Näitleja ja psühholoog
Rita Rätsepp on armastatud näitleja,  kogenud psühholoogiline nõustaja ja ema. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli ja töötanud Eesti Draamateatris ning Nukuteatris. Ritat seostavad paljud populaarse Kanal 2 draamaseriaaliga “Pilvede all”, ent ka sarja “Veri” tegelaskuju ja teatrirollidega. Ta on mänginud ka seriaalides "Kelgukoerad" ja "Ühikarotid".

Rita Rätsepp omandas psühholoogi hariduse Professionaalse Psühholoogia Erakoolis, Audentese Ülikoolis ja sai sotsiaalteaduste magistrikraadi psühholoogia erialal Akadeemias Nord. 

Rita hingeasjaks on inimeste vaimne tervis. Ta on töötanud ligi 10 aastat koolipsühholoogina Rocca al Mare Koolis. Tänasel päeval nõustab ta lapsi ja täiskasvanuid oma erapraksises ja erakliinikus City Tervisekliinik.

Rita on tegutsenud koolitusturul üle kümne aasta. Viies läbi erinevaid koolitusi ja loenguid enesejuhtimise, enesearengu ja lastekasvatuse teemadel.

Rita Rätsepp leiab, et iga lapsevanema eesmärgiks on kasvatada oma lapsest õnnelik ja enesekindel inimene, kes saab elus hästi hakkama. Lapsevanemaks ei sünnita, vaid selleks olemist saab ja tuleb õppida.
Andres Sirel
Andres Sirel / saatejuht
Insplay tegevjuht
Andres on kiire elustiiliga kahe tütre isa, elukestev õppija ja parandamatu optimist. Andres töötas üksteist aastat Microsoftis, kus alustas Microsofti tehnoloogiaevangelistina. Viimastel aastatel juhtis Andres Malaisias Windowsi ja seadmete äriüksust. Andres naases mõned aastad tagasi Eestisse arendama isa poolt 30 aastat tagasi asutatud pereettevõtet Insplay.

Ta on üks neid õnnelikke, kelle jaoks on töö ühtlasi ka hobi. “Me kõik kipume vahel võtma elu liiga tõsiselt,” ütleb Andres, kelle missioon on aidata teistel saada parem kontakt iseenda, rõõmsama elu ja mängulise arenguga.

“Soovime uue otsestuudio formaadiga erineda teistest taskumeedia pakkujatest, pakkudes helile lisaks ka pilti ja põnevat ad hoc vaheklippi. Saate-sündmuse juhtimine ja modereerimine on mulle põnev väljakutse.”
Toimumisaeg
kolmapäev
30. märts 2022
18:00 19:30 Europe/Tallinn
Asukoht

YouTube live

--YouTube live--
--YouTube live--
Korraldaja

Nutika Vanema Klubi

andres@nutikasvanem.ee
JAGA

Aita levitada sõna ja jaga arvamust selle sündmuse kohta.

Insplay toodab iga kuu oma arengust ja kasvamisest huvitatud lapsevanematele saadet Einstein3000. Igal saatel on üks põnev ja hariv peateema, kaks üksteise vaateid täiendavat põhikülalist ja üks inspireeriv vaheklipp üllatuskülalisega. Saadet juhib Insplay tegevjuht Andres Sirel, sündmus kantakse üle e-kanalisse.